Velkoobchod secondhand SWISS fashion

Originál

Co je to ORIGINÁL?

Originál je netříděný, originální second hand ve stavu, ve kterém je sebrán v rámci jednotlivých sbírek ve Švýcarsku. Nikdo před Vámi ho ještě neviděl, netřídil nebo dále nezpracovával.

Jak ORIGINÁL vůbec vzniká?

Originál se ve Švýcarsku získává dvěma způsoby.

CONTAINER
Po celém uzemí Švýcarska (především velkých městech) jsou rozmístěny kontejnery, do kterých Švýcaři odkládají použité oblečení. Balí ho do igelitových pytlů, sáčků, tašek apod. Obsah těchto kontejnerů je pak pravidelně svážen do centrálního skladu, odkud je již expedován dále - tedy je to místo, kde originál pořizujeme.

DOOR TO DOOR
Druhá varianta sběru oblečení. V předem daných termínech objíždí dodávky našeho partnera domy a odebírají použité oblečení přímo od obyvatel. Následný proces je shodný jako při sběru z kontejnerů.

SWISSFASHION na základě dlouhodobých zkušeností preferuje CONTAINER. Jeho cena a návratnost je pro SWISSFASHION, resp. naše zákazníky lepší. 

Co ORIGINÁL obsahuje?

Obecně originál obsahuje vše, co Váš second hand potřebuje. Oblečení (pánské, dámské, dětské), obuv, ložní prádlo, bytový textil, hračky. Obsahuje, ale také odpad. Z dlouhodobých zkušeností odpad odhaduje v průměru na 10 - 15 %.

Vyplatí se mi ORIGINÁL?

Tuto otázku si pokládá mnoho našich zákazníků. Obecně se dá říci, že je originál vhodný pro větší second hand obchody, které mají ideálně i tzv. hrabárnu, ve které prodají i horší kvalitu zboží např. po 20 Kč/kus. Malým second hand obchodům originál nedoporučujeme, protože kupovat originál v malém množství je tak trochu sázka do loterie. Můžete mít štěstí a pořídit žok, který obsahuje pouze TOP second hand zboží. Na druhou stranu ale můžete mít také smůlu a narazit zrovna na žok, ve kterém bude oblečení pouze horší kvality.
Ideální objem objednávky originálu je tedy podle našich zkušeností kolem 2000 - 3000 kg. Počítejte s tím, že musíte mít dostatečné skladové prostory. 3000 kg je cca 12 žoků, kdy každý žok zabere plochu jako Europaleta. 

Kolik ORIGINÁL stojí?

Pdívejte se na náš aktuální ceník.

Nejste si stále jistí?

Pak nám neváhejte kdykoli zavolat. Probereme Vaši situaci, vaše spektrum zákazníků a navrhneme nejvhodnější řešení.

Mnoho úspěchů s naším ORIGINÁLEM Vám přeje

SWISSFASHION - přímý dovozce švýcarského originálu do ČR

swissfashion žok